Balassagyarmat városa által alapított díjak

 

 

Horváth Endre Díjazottak:


 

1986.    Farkas András

 

1987.    Réti Zoltán

 

1988.    Szabó Vladimír

 

1989.    Balogh Károly (posztumusz)

 

1990.    Jánossy Ferenc (posztumusz)

 

1991.    Zórád Ernő

 

1992.    Szederkényi Attila, Csemniczky Zoltán

 

1993.    Csikász István, Pénzes Géza

 

1994.    Lengyel Péter

 

1995.    Nagy Márta, Telek Zoltán (ifj.), Telek Balázs

 

1996.    Martos Zsigmond (posztumusz)

 

1998.    Bacsúr Sándor

 

1999.    Párkányi Péter

 

2000.    Kovács Alfonz

 

2002.    Vagyóczky Károly, Csonka Erzsébet, Csonka Gábor

 

2003.    Lencsés Zsolt

 

2004.    Varga Ágnes

 

2005.    Karmann János

 

2006.    Lakatos László

 

2007.    Merczel Péter

 

2008.    Szilcz Marianna

 

2009.    Petró György

 

2010.    Kirják Miklós

 

2011.    Adorján Attila, Dr. Márton Bálint

 

2012.    Benkő Cs. Gyula

 

2013.    Tornay Endre András (posztumusz)

 

2014.    Kusnyár Eveline

 

2015.    Sáros Miklós

 

2016.    Tornyos Márton

 

2017.    Csernák Edit és Németh Árpád

 

2018     Czudor Beáta és SiketMarianna

 

 

 

Balassagyarmat Kiváló Pedagógusa:

 


 

2004.    Sztancsikné Sebes Katalin, Görög Imréné és Ruga Ilona

 

2005.    Széles Ferencné, Engelbert Katalin és Fejes Béla

 

2006.    Koncsok Zoltánné, Koplányi Józsefné, Pozsonyi Anna és Kanyó Tibor

 

2007.    Dr. Fabókné Tornyos Edit, Dr. Oravecz Lajosné és Nagyváradiné Bertók Ottilia

 

2008.    Molnárné Sáfrán Hilda, Koltányi Tiborné és Nagyné Barna Orsolya

 

2009.    Babcsa Józsefné, Horváthné Szochor Judit és Seres Ilona

 

2010.    Benkő Zsoltné, Dr Bileczné Nyiregyházi Ágnes és Varga Pálné

 

2011.    Gaál Endréné, Fenyőházi Mária, Pásztor Sándorné

 

2012.    Kelemen Tiborné óvodapedagógus, Csallóné Majoros Erzsébet általános iskolai tanár, Kopcsányi Ottó igazgató, középiskolai tanár

 

2013.    Hugyecz Jánosné óvodapedagógus, Dr. Balázs Jánosné általános iskolai pedagógus, Fülöp Istvánné szakoktató

 

2014.    Pálinkás Zoltánné óvodavezető (Központi Óvoda)

             Tresóné Pribeli Erzsébet általános iskolai tanár (Kiss Árpád Általános Iskola)

             Velkeyné Gréczi Alice matematika tanár (Szent-Györgyi Albert Gimnázium és Szakközépiskola)

 

2015.    Lőrik Istvánné óvodapedagógusa (Központi Óvoda Cseperedő Tagóvoda)

             Csóri Miklós általános iskolai tanár (Kiss Árpád Általános Iskola)

             Gaálné Versényi Judit középiskolai tanár (Balassi Bálint Gimnázium)

 

 

 

Balassagyarmat Kultúrájáért Díj:

 


 

2004.    Erdődiné Piatrik Valéria

 

2005.    Bárány István

 

2006.    Jakus Julianna

 

2007.    Fogarasi Béla és Dr. Kecskeméthy Gyuláné

 

2008.    Oroszlánné Mészáros Ágnes

 

2009.    Matúz Gábor

 

2010.    Pénzes Géza

 

2011.    Hegedűsné Jusztin Gizella

 

2012.    Dr. Limbacher Gábor igazgató

 

2013.    Csalogató együttes

 

2014.    ifj. Ember Péter

 

2015.    Deák György zenész

 

 

 

Balassagyarmat Egészségügyéért Díj:

 


 

2004.    Dr. Hatvani László és Bárányné Koczka Erzsébet

 

2005.    Dr. Beöthy Klára és dr. Bartal Gábor

 

2006.    Dr. Pomozi Ágnes és Vincze András

 

2007.    Dr. Tornyos Györgyi és Bacskó Margit

 

2008.    Kiss Gyuláné

 

2009.    Lukács József

 

2010.    Siklósi Sándorné és Kalácskáné Jusztin Katalin

 

2011.    Gyürkyné dr. Páti Ibolya

 

2012.    Papp Andrásné vezető asszisztens

 

2013.    Chikán Tamásné főnővér

 

2014.    Dr. Matuz Anna vezető főorvos (Dr. Kenessey Albert Kórház-Rendelőintézet, Csecsemő- és Gyermekgyógyászati Osztály)

             Ábelné Kövér Andrea gyógytornász (Dr. Kenessey Albert Kórház-Rendelőintézet)

 

2015.    Dr. Lendvai László szakrendelő főorvos (Dr. Kenessey Albert Kórház-Rendelőintézet)

             Bárány Tamás közegészségügyi-járványügyi felügyelő (Dr. Kenessey Albert Kórház-Rendelőintézet Higiénés Szolgáltatás)

 

 

 

 

Balassagyarmat Sportjáért Díj:

 


 

2004.    Tillmann Rezső és Fábri Gábor

 

2005.    Benkő Péter és Holes Imre

 

2006.    Szalai Tamás és Kovács László

 

2007.    Honti Attila

 

2008.    Cseri Péter és Szabó Béla

 

2009.    Dr. Rózsa Szilveszter

 

2010.    Komoróczy Csaba

 

2011.    Schuchmann Attila, Sztancsik József

 

2012.    Dósa Eszter

 

2013.    Dr. Farkasné Bors Ágota hosszú távfutó, Tresó Gábor ultrafutó

 

2014.    "A tájékozódási futó Kovács család"

             Szász Viktor 16-szoros Ironman, triatlonista, tájfutó, hegyikerékpározó, edző

 

2015.    Rozmán Vilmos nyugalmazott testnevelő tanár

             Kovácsné Koi Júlia általános iskolai tanár (Kiss Árpád Általános Iskola)

 

 

 

Balassagyarmat Szociálpolitikájáért Díj:

 


 

2004.    Veres Vendelné és Kajdy Lászlóné

 

2005.    Hoffer Miklósné és Nagy Imréné

 

2006.    Juhász Józsefné és Kiss Kálmán

 

2007.    Molnár Jánosné és Romhányi Gyuláné

 

2008.    Percsina Pálné

 

2009.    Fényes Balázsné és Guth Melinda

 

2010.    Beke Jenőné

 

2011.    Ibrányi Ferencné, Bacsa Istvánné

 

2012.    Laczkó Jánosné ápolónő

 

2013.    Barnáné Ocsovai Mária ápoló

 

2014.    Záhorszki Attiláné szociális gondozó és ápoló (Szent Erzsébet Idősek Otthona)

             Uramné Magulya Eszter szociális munkás (Dr. Kenessey Albert Kórház-Rendelőintézet Pszichiátriai Rehabilitációs Osztály)

 

2015.    Ispán Andrásné családgondozó (Családsegítő, Gyermekjóléti és Étkeztetési Szolgálat Gyermekjóléti csoportja)

             Pleváné Ethei Tünde gazdasági vezető (Szent Erzsébet Idősek Otthona)

 

 

 

Balassagyarmat Közbiztonságáért Díj:

 


 

2005.    Juhász Frigyes

 

2006.    Géczi Szabolcs

 

2007.    Völgyi Gergely

 

2008.    Gemer Gabriella

 

2009.    Bándi Zsolt

 

2010.    Dr. Budai István

 

2012.    Végvári József főtörzsőrmester

 

2013.    Simon Imre rendészeti osztályvezető

 

2014.    Csók Csilla r. főhadnagy, járőr (Nógrád Megyei Rendőr-főkapitányság Balassagyarmati Rendőrkapitányság)

 

2015.    Fábián Bertold rendőr őrnagy, rendészeti osztályvezető (Balassagyarmati Rendőrkapitányság)

 

 

 

Balassagyarmat Közszolgálatáért Díj:

 


 

2011.    Szabados Lászlóné

             Szabó Jánosné

             Széles Beáta

 

 

 

Balassagyarmat Jó tanulója, jó sportolója Díj:

 


 

2011.    Kovács László                Balassi Bálint KSE versenyzője,  Balassi Bálint Gimnázium tanulója

             Jusztin Fanni                  Vitalitas SE Látványtánc Szakosztályának versenyzője,  Kiss Árpád Általános Iskola tanulója

             Nagy Vanessza              Kiss Árpád VDSE versenyzője,  Kiss Árpád Általános Iskola tanulója

             Takács Kolos                 UTE Labdarúgó Szakosztály versenyzője,  Kiss Árpád Általános Iskola tanulója

             Lavaj Flóra Réka          alpesi síversenyző,  Balassi Bálint Gimnázium Tanulója

             Krenács Lorett              Kyokushinkai Karatedo versenyzője,  Balassi Bálint Gimnázium tanulója

             Garamvölgyi Eszter       Kiss Árpád VDSE versenyzője,  Szent-Györgyi Albert Gimnázium és Szakközépiskola tanulója

             Jamrik Egon                   Kiss Árpád VDSE versenyzője,  Balassi Bálint Gimnázium tanulója

             Schuchmann Eszter        Kiss Árpád VDSE versenyzője,  Kiss Árpád Ált. Iskola Dózsa György Tagiskolájának tanulója

             Siket Kristóf                  Kiss Árpád VDSE versenyzője,  Balassi Bálint Gimnázium tanulója

             Pozsonyi Gábor              Kyokushinkai Karatedo versenyzője,  Balassi Bálint Gimnázium tanulója.

             Cservenák Kira             Kyokushinkai Karatedo versenyzője,  Kiss Árpád Ált. Iskola Szabó Lőrinc Tagiskolájának tanulója

             Benus Alíz                      Vitalitás SE Látványtánc Szakosztályának versenyzője,  Balassi Bálint Gimnázium tanulója

             Dócs Kinga                    Dózsa DSE versenyzője   Kiss Árpád Általános Iskola Dózsa György Tagiskolájának tanulója

             Pleva Mercédesz           Dózsa DSE versenyzője,  Kiss Árpád Általános Iskola Dózsa György Tagiskolájának tanulója

 

2012.    Siket Anna

             Urhegyi Márton

             Istók Fanni

             Ácsor Ádám

             Nyerges Tímea

             Takács Kolos

             Farkas Laura Fanni

             Farkas Ivett Bianka

             Kókai Márk

             László Luca

             Jamrik Panna

             Lavaj Fanny Emese

             Kalmár Kristóf

             Pécsi Róbert

             Jambrich Benjámin

 

2013     Komjáti Kornél

             Páris Áchim

             Kakas Szilvia

             Siket Anna

             Simon Eszter

             László Luca

             Schumann Eszter

             Szvetlik Anna

             Rózsa Balázs

 

2014     Páris Áchim (Szent-Györgyi Albert Gimnázium és Szakközépiskola)

             Kókai Márk Iskola (Dózsa György Általános Iskola )

             Nagy Vanessza (Dózsa György Általános Iskola)

             Kakas Szilvia (Szabó Lőrinc Általános Iskola)

             Hodászi Dominika (Kiss Árpád Általános Iskola)

             Sebján Rozália (Balassi Bálint Gimnázium)

             Tóth Imola (Balassi Bálint Gimnázium)

             Almásy Rebeka (Szabó Lőrinc Általános Iskola)

             Szrenka Viktória (Szabó Lőrinc Általános Iskola)

             Ódor Vivien (Balassi Bálint Gimnázium)

             Fekete Bence (Dózsa György Általános Iskola)

             Szvetlik Anna (Dózsa György Általános Iskola)

             Által Odett (Szent-Györgyi Albert Gimnázium és Szakközépiskola)

             Benus Adél (Balassi Bálint Gimnázium)

             Vályi Gergő (Dózsa György Általános Iskola)

 

2015.    Hajósi Ferenc duatlon, futás, országúti kerékpár (Kiss Árpád Általános Iskola - BADISZVSE)

             Hajósi György duatlon (Kiss Árpád Általános Iskola)

             Siket Anna triatlon, aquatlon, futás (Kiss Árpád Általános Iskola)

             Lőrik Gergő erőemelő (Szabó Lőrinc Általános Iskola - Palóc Pumák S)

             Szrenka Viktória dobóatléta (Kiss Árpád Általános Iskol)

             Vályi Gergő hegymászás, válogatott kerettag (Dózsa György Általános Iskola - Balassagyarmati Hegymászó Klub)

             Pityi Benedek labdarúgás, sakk (Dózsa György Általános Iskola - BSE Palóc Farkasok Utánpótlás SE)

             Pintér Sára labdarúgás (Dózsa György Általános Iskola)

             Erdélyi Zsolt labdarúgás (Dózsa György Általános Iskola - BSE Palóc Farkasok Utánpótlás SE)

             Pistyúr Zsolt labdarúgás, megyei ifjúsági "gólkirály" (Salgótarjáni Szakképzési Centrum Szent-Györgyi Albert Gimnázium és Szakközépiskola - Érsekvadkerti SE)

             Zsiga Szonja Hip-Hop tánc (Kiss Árpád Általános Iskola)

             Varga Szonja Hip-Hop tánc (Kiss Árpád Általános Iskola)

             Gaál Noémi Hip-Hop tánc (Kiss Árpád Általános Iskola)

             Tóth Imola látványtánc (Balassi Bálint Gimnázium - Vitalitás SE Látványtánc szakosztálya)

             Ódor Vivien atléta (fekvenyomás, diszkoszvetés, kalapácsvetés) (Magyarország Jó tanulója - Jó sportolója 2015) (Balassi Bálint Gimnázium - Vitalitás SE)

 

 

 

Balassagyarmat Közösségéért:

 


2011.    Bogdán Tibor

             Lukács László és Szomszédai

             Sneider Ferenc és a Béri Balogh utcai Lakóközösség

2012.    Móricz Zsigmond út 5/b lakóközössége (Fekete István és társai),

             Bíró János és a Jópalócok út lakóközössége (Frecska Szabolcs és társai),

             Fazekas János vállalkozó

 

2013     Klágyik Ferenc ELMŰ-ÉMÁSZ terület felelős,

             Hősök tere környékét gondozó közösség: Dr. Szakács Zoltán, Kovács László, Benkó Gyula, Dr. Czimbalmos István, Kalocsay Frigyes, Hrubecs Sándor, Kagyerják Pál

 

2014     Pistyúr József Magyar Politikai Foglyok Szövetsége Nógrád Megyei Szervezetének tagja

             A balassagyarmati Palóc Kertbarát kör

             PALÓCTÁJ Méhész és Környezetvédő Egyesület

 

2015.    Bérczi József és Klément József Balassagyarmat, Kondor Ernő utca lakói

             Csernák Józsefné Balassagyarmat, Móricz Zsigmond utcai lakos

             Tóth Sándorné Balassagyarmat, Szontágh Pál utcai lakos

 

 

 

 

Civitas Fortissima emlékérem:

 


2018.    Majdán Béla

             Kamarás József (posztumusz)

             Honti Péter

             Gere József

             Dr. Szakács Zoltán

             Tyekvicska Árpád

             Párkányi Raab Péter

             Urbán Árpád (posztumusz)

             Matúz Gábor

             Kertész Csilla

             Kárpátia zenekar

             Ipoly Erdő Zrt.

             Nagy László

             Kapa Mátyás

 

 

 

forrás: www.balassagyarmat.hu