1951 ‒ HATVANÖT ÉVES AZ ISKOLA ‒ 2016

 

 

Salgótarjáni Szakképzési Centrum

Szent-Györgyi Albert Gimnáziuma és Szakközépiskolája

Balassagyarmat

 

 

XIX. Országos

Egészségügyi és Szociális Tudományos Diákkonferencia

országos döntője

 

A XIX. Országos Egészségügyi és Szociális Tudományos Diákkonferencia országos döntőjére Balassagyarmaton, a fennállásának 65. évfordulóját ünneplő SSzC Szent-Györgyi Albert Gimnáziuma és Szakközépiskolája rendezésében került sor 2016. április 8-án, pénteken.

 

 

"A tudós az az ember, aki miközben mászkál a világban, ugyanazt látja, mint bárki más, de miközben ugyanazt látja, olyan dolgok jutnak az eszébe, mint előtte soha senkinek.”          Szent-Györgyi Albert

 

 

Szent-Györgyi Albert gondolatával köszöntött mindenkit a XIX. Országos Egészségügyi és Szociális Tudományos Diákkonferencia országos döntőjén a konferencia levezető elnöke, Bíró Szilvia, az SSzC Szent-Györgyi Albert Gimnáziuma és Szakközépiskolájának magyar nyelv és irodalom szakos tanára. A levezető elnök segítője Gál Petra Sára 12. C osztályos tanuló, a tavalyi tanévben Gyulán megrendezésre került diákkonferencia különdíjasa volt. A verseny vándorkupáját és a 2016. évi verseny megszervezésének jogát ő hozta el Balassagyarmatra.

 

 

 

BÍRÓ SZILVIA

 

 

A levezető elnök köszöntötte a konferencia elnökségének tagjait: a verseny védnökét, Mayer Andreát, a Nemzetgazdasági Minisztérium főosztályvezetőjét; Gembiczki Ferencet, a Salgótarjáni Szakképzési Centrum főigazgatóját; Medvácz Lajost, Balassagyarmat polgármesterét; Sinkóné Szrenka Anikó tagintézmény-vezetőt; a partnerintézményeink vezetőit, képviselőit; a meghívott iskolaigazgatókat; az iskola egykori és jelenlegi tanárait.

 

A konferencia résztvevőit köszöntötte Mayer Andrea, Gembiczki Ferenc és Medvácz Lajos, majd Sinkóné Szrenka Anikó tagintézmény-vezető megnyitotta a diákkonferencia országos döntőjét.

 

A plenáris ülést vezette: Dr. Boros G. László, a California Egyetem orvosprofesszora, aki A táplálkozás szerepe a hosszantartó egészség védelmében címmel tartotta bevezető előadását.

 

13 pályamunka és 3 poszter került a XIX. Országos Egészségügyi és Szociális Tudományos Diákkonferencia országos döntőjébe. A konferenciára az ország 8 intézményéből (Debrecen, Gyula, Kecskemét, Kiskunhalas, Miskolc, Nyíregyháza, Székesfehérvár, Balassagyarmat) jöttek a diákok és felkészítő tanáraik. A versenyzőknek 10 perc állt a rendelkezésükre, hogy bemutassák választott témájukat, a posztereket 3 percben ismertethették. A konferencia két szekcióból állt.

 

Az első szekcióban üléselnök volt: Kalcsó Péterné, a Magyar Egészségügyi Szakdolgozói Kamara Nógrád Megyei Területi Szervezetének elnöke és Benkó Róbert, az SSzC Szent-Györgyi Albert Gimnáziuma és Szakközépiskolája Egészségmegőrzési munkaközösség pedagógusa.

A délelőtt folyamán 8 pályamunkát és három posztert ismerhettünk meg.

Az első szekció zárásaként bemutatásra került a konferenciát rendező iskoláról készült film, melyet az M1 készített Iskolapad címmel és 2015 nyarán tűzött műsorra.

 

 

 

BÁRÁNYNÉ KONCZ KATALIN ÉS DARÓCZI TAMÁS

 

 

A második szekcióban Bárányné Koncz Katalin, a Dr. Kenessey Albert Kórház-Rendelőintézet Sebészeti Osztályának főnővérhelyettese és Daróczi Tamás, az SSzC Szent-Györgyi Albert Gimnáziuma és Szakközépiskolája Egészségmegőrzési munkaközösségének munkaközösség-vezetője volt az üléselnök.

Délután, a második szekcióban 4 pályamunka került bemutatásra.

 

Az előadások elhangzása után a zsűri visszavonult, hogy értékelje az elhangzottakat, meghozza a döntést. Hallván az előadásokat, látván a prezentációkat, nagy valószínűséggel nem volt könnyű dolga a zsűrinek.

A bíráló bizottság tagja volt: Mayer Andrea, a Nemzetgazdasági Minisztérium főosztályvezetője; Dr. Szrenka János sebész-traumatológus, osztályvezető főorvos, Dr. Kenessey Albert Kórház-Rendelőintézet Sebészeti Osztály; Dr. Boros G. László orvosprofesszor, California Egyetem, Amerikai Egyesült Államok; Magyar Mónika, ápolási igazgató, Dr. Kenessey Albert Kórház-Rendelőintézet és Tóthné Markó Erzsébet, Magyar Egészségügyi Szakdolgozói Kamara Nógrád Megyei Területének Oktatási és Tudományos Bizottságának elnöke.

 

Az eredmény kihirdetéséig a résztvevőknek alkalmuk volt megtekinteni Nógrády Ildikó iparművész kiállítását az iskolagalériában és Veres József tanár úr ikonkiállítását a könyvtár galériájában.

 

 

 

DR. SZRENKA JÁNOS, MAGYAR MÓNIKA, MAYER ANDREA, TÓTHNÉ MARKÓ ERZSÉBET,

DR. BOROS G. LÁSZLÓ, SINKÓNÉ SZRENKA ANIKÓ

 

 

A zsúri döntését Dr. Boros G. László professzor ismertette.

 

Az első díjat a Gondos kezek jeligéjű, "Az öregedés valóban nem az élet vége, hanem a koronája!" Nógrádi Gergely című pályamunka kapta, melyet Kiss Bianka, Pocsai Edina és Szin Szilvia adott elő. Felkészítő tanáruk: Abmdán Balázs, Göndöcs Benedek Középiskola, Szakiskola és Kollégiumai, Gyula.

 

Második díjas lett a Virágcsokor jeligéjű pályázat; Palánki Petra, Péter Olívia: Rózsák közt a tulipán. Integrált csoport a bölcsődében. Felkészítő tanáruk: Papp Istvánné, az SSzC Szent-Györgyi Albert Gimnáziuma és Szakközépiskolája, Balassagyarmat.

 

A Nyíregyházi Szakképzési Centrum Zay Anna Egészségügyi, Informatikai Szakközépiskolája és Kollégiuma az országos döntőben négy csapattal képviseltette magát és szép eredményt értek el. Egy harmadik helyezett (felkészítő tanár: Szabó Elza), két különdíjas és egy jutalmazott (felkészítő tanár: Varga Lászlóné) pályaművel szerepeltek.

Harmadik díjat kapott a Remény jeligéjű pályázatuk; Danó Julianna, Kocsis Kinga: Duchenne-féle izomdystrophia című előadás. Különdíjas lett a Csepp a tengerben jeligéjű pályázat; Márton Rita, Márton Edina: Stresszmegelőzés, avagy hogyan éljünk szorongás nélkül? valamint a Lélektükör jeligéjű; Márton Rita: Az érintés fontossága - Kinek van a legnagyobb szüksége az ölelésre? Jutalomban részesült a smartphone jeligéjű pályázat; Ragány Melinda: Mit tesz velünk az egyre többet tudó okostelefon?

 

A poszterverseny első díját Szalai Lilla Erika: Mit (t)ettél? című posztere kapta.

Felkészítő tanár: Járóné Fekete Anita, a Kecskeméti Szakképzési Centrum Szent-Györgyi Albert Szakközépiskolája és Szakiskolája, Kecskemét.

 

 

 

A KISKUNHALASI VERSENYZŐK (forrás: www.kszchumaniskola.hu)

 

 

A Kiskunhalasi Szakképzési Centrum Humán Szakképző Iskolája két csapattal szerepelt a döntőben.

A poszterverseny második díját Schnürlein Rita: Egy élet című posztere nyerte. Felkészítő tanár volt: Bertáné Kiss Anett. Jutalomban részesült febris jeligével Rékasi Réka, Lantos Nikolett: Ha lázas a gyerek? című pályázata. Felkészítő tanár volt: Somosköviné Németh Ildikó.

 

A Miskolci Szakképzési Centrum Ferenczi Sándor Egészségügyi Szakközépiskolája tanulóinak három pályázata lett döntős, melyeknél a felkészítő tanár Beregi Erika volt.

A poszterverseny második díját Szilágyi Adrienn: Amondin című posztere nyerte; Szilágyi Adrienn: Az iskola, mint stressz forrás, avagy ki stresszel többet: a tanár vagy a diák? című előadása különdíjas lett; jutalomban részesült a Remeterák jeligéjű, Szemán Ádám: Egészséges táplálkozás és életmód szerepe a daganatos megbetegedések megelőzésében című előadása.

 

A Debreceni Szakképzési Centrum Dienes László Gimnáziuma és Egészségügyi Szakképző Iskolájának két csapata is bejutott a döntőbe.

Különdíjban részesült a Gyerekünk a szívügyünk jeligéjű, Szücs Barbara, Váradi Magdolna: Gyermekbántalmazás a megtanultak és a tapasztalatok alapján című pályázat. Felkészítő tanáruk Tálas Lászlóné volt. Jutalmat kapott a Nefelejcs jeligéjű, Hadnagy Laura, Tenkely Yvette: HPV fertőzés és a védőoltás jelentősége című pályamunka. Felkészítő tanáruk Hegedűsné Zsoldos Andrea volt.

 

A Székesfehérvári Szakképzési Centrum Bugát Pál Középiskola tanulóinak Pitypang jeligéjű pályázata is jutalmat kapott. Kornseé Fanni, Fehérvári Alexandra, Ben-Abid Nóra: Bababarát ápolás-gondozás című pályamunka felkészítő tanárai Szemetiné Nánási Gabriella és Bognár Lászlóné voltak.

A székesfehérvári középiskola nyerte el a verseny vándorkupáját és a 2017. évi verseny megszervezésének jogát.

 

Sinkóné Szrenka Anikó tagintézmény-vezető ünnepi beszédével zárult a konferencia, a vendégeknek jó utat, a vándorkupa új birtokosainak pedig sikeres előkészületeket és versenyszervezést kívánva.

 

 

 

TÓTHNÉ MARKÓ ERZSÉBET, GÁL PETRA SÁRA, DR. BOROS G. LÁSZLÓ, SINKÓNÉ SZRENKA ANIKÓ

 

 

A konferenciára érkezett vendégek előző napon részt vettek a versenyt rendező, ünneplő iskola Gálaestjén.

 

 

  

 

 

 

Összeállította és fotók Nagy Angela

2016. április 10.