2013

 

BALASSAGYARMATÉRT EMLÉKÉREM

 

Tóth Gábor

gazdasági és termelési vezérigazgató-helyettes

 

Tóth Gábor 1968. május 29-én született Salgótarjánban. Általános és középiskolai tanulmányait szülővárosában folytatta, ahol 1986-ban érettségizett.

A sikeres felvételi vizsgát követően, 11 hónap sorkatonai szolgálat teljesítése után, 1987-ben, a soproni Erdészeti és Faipari Egyetemen folytatta tanulmányait. Erdőmérnöki oklevelét 1992-ben kapta kézhez.

1992. szeptemberétől az Ipolyvidéki Erdő és Fafeldolgozó Gazdaság Berceli Erdészetének mérnök-gyakornoka volt, majd egy év után ugyanitt a műszaki vezető munkakört töltött be. Vezetői rátermettségét az Erdőgazdaság akkori vezetése korán felismerte, így 1996. július 1-jétől a romhányi Erdészet vezetőjének nevezte ki a közben részvénytársasággá alakult Ipoly Erdő Rt. vezérigazgatója.

1999. szeptember 1-jétől Balassagyarmaton, az Erdőgazdaság Központjában a gazdasági, majd a gazdasági és termelési vezérigazgató-helyettes munkakört tölti be.

Az 1999-től 2012-ig terjedő időszak a társaság és jogelődjei történetének legsikeresebb időszaka. Tóth Gábor vezérigazgató-helyettesi tevékenysége nagyban hozzájárult ahhoz, hogy a közép- és hosszú távú stratégiákban megfogalmazott jelentősebb szakmai és üzleti célok mindegyike teljesült. A társaság vagyona jelentősen gyarapodott, miközben pénzügyileg a régió egyik legstabilabb vállalkozásává fejlődött. A termelő infrastruktúra fejlesztésével néhány esztendő alatt több évtizedes elmaradást sikerült felszámolni. E fejlődést a társaság az erdei haszonvételek egyre intenzívebb hatósági korlátozása ellenére, a szakmai és üzleti hatékonyság látványos javításával érte el. A folyamat sikerében Tóth Gábor szakmai hozzáértése, racionális döntései, újszerű vezetői módszerei kiemelkedő szerepet játszottak.

Mindemellett 2005-től az Ipoly Erdő Zrt. ökoturisztikai fejlesztési koncepciót fogalmazott meg. Tóth Gábor vezető szerepet töltött be ebben a folyamatban.

2006-tól elkezdődött a Nyíresi Füvészkert szakmai alapjainak megfogalmazása, letétele, a kivitelezés elkezdése, mindez saját forrásból.

Folyamatos egyeztetések történtek ez ügyben Balassagyarmat város Önkormányzatával és hatóságaival.

2008-ban a társaság sikeres pályázatot nyújtott be ÉMOP turisztikai attrakció fejlesztése pályázat „címen. A Füvészkert és Vadaspark kialakítására 98 millió Ft támogatást kapott az Ipoly Erdő Zrt.

A 2011-ben történt műszaki átadás után több millió Ft fejlesztést hajtottak végre saját forrásból.

2012. március 16-án a Park megnyitásra került és a mai napig több mint 20.000 látogatót fogadott, ami nem várt népszerűséget bizonyít. Balassagyarmat - Nyírjes újra kedvelt pihenőhellyé, turisztikai célponttá vált.

Tóth Gábor gazdasági és termelési vezérigazgató-helyettesnek kiemelt szerepe volt a fejlesztések, és a működéshez szükséges források megteremtésében.