XXXI. Madách Imre- Mikszáth Kálmán vers-és prózamondó verseny – 2021-ben távvetélkedésben

Képtalálatok a következőre: madách imre    Képtalálatok a következőre: madách mikszáth vers és prózamondó    Képtalálatok a következőre: madách mikszáth vers és prózamondó

Harminc alkalommal Balassagyarmaton és élőben zajlott a diákok Madách Imre – Mikszáth Kálmán vers-és prózamondó versenye. A XXXI. kiírás szerint a Covid járvány miatt vers-videó beküldésével lehetett pályázni, amelyeket 2021. január 15-ig kellett megküldeni a szervezőknek.

Ezek alapján hirdetett eredményt a zsűri, amelyet Dr. Lutter Imre, a Magyar Versmondók Egyesületének elnöke, Matyók Annamária, előadóművész és Nagy András, az egri Gárdonyi Géza Színház színművésze alkottak.

Az idén is a NMSZC Mikszáth Kálmán Technikum és Szakképző Iskola által meghirdetett vetélkedőn a következő eredmények születtek:

1.  Molnár Tibor, a Rimaszombati Kereskedelmi Akadémia tanulója. Felkészítő tanára Kovács Ildikó.

2.  Seres Dorka Eszter, a zilahi Sylvania Főgimnázium diákja. Felkészítő tanára Szabó Katalin.

3.  Tőkés Imre, a Kisvárdai SZC Ady Endre Középiskola és Kollégium tanulója Csengerből. Felkészítő tanára Dr. Baloghné Tóth Natália.

A legjobb Nógrád megyei versenyző:

Tóth Alexandra, a NMSZC Mikszáth Kálmán Technikum és Szakképző Iskola tanulója. Felkészítő tanára Nagy Anikó.

A határon túli versenyzők különdíját kapta:

Brindzák Rebeka, a Rimaszombati Kereskedelmi Akadémia tanulója. Felkészítő tanára Kovács Ildikó.

A magyarul legszebben beszélő versmondó:

Deák Borbála, a Kisvárdai Bessenyei György Gimnázium és Kollégium tanulója. Felkészítő tanára Tari Istvánné.

A legjobb versválasztásért járó díjat

Oláh Kevin, a NMSZC Mikszáth Kálmán Technikum és Szakképző Iskola diákja kapta. Felkészítő tanára Nagy Anikó.

A zsűri különdíját kapta:

Papp Viktória, a Kisvárdai SZC Ady Endre Középiskola és Kollégium tanulója Csengerből. Felkészítő tanára Török Ágnes.

A rendező iskola tanárainak egyéni felajánlását (különdíját) kapta:

Bántó Koppány, a zilahi Sylvania Főgimnázium tanulója (felkészítő tanára Szabó Katalin),

Imre Viktória, a NMSZC Szondi György Technikuma és Szakképző Iskolája (felkészítő tanára Görgey Melinda),

és Danyi Bianka, a NMSZC Mikszáth Kálmán Technikum és Szakképző Iskola diákja (felkészítő tanára Nagy Anikó).

A pályázati kiírás szerint vers-klippek is beküldhetők voltak, ebben első helyezést ért el

Fábián Virág, a NMSZC Szent-Györgyi Albert Technikumának diákja.

Második helyezett lett

Mák Csenge, a zilahi Sylvania Főgimnázium tanulója.

A képzőművészeti pályázatra – amelynek kiírása szerint illusztrációt kellett készíteni Babits Mihály: Messze, messze c. verséhez – a beérkezett alkotások közül:

1.  Szolik Emília, a NMSZC Szent-Györgyi Albert Technikumának diákja.

2.  Máté Klaudia, a rimaszombati Kereskedelmi Akadémia tanulójának Olaszhon c. alkotása. Ő különdíjban is részesül az egész verset megjelenítő rajzciklusáért.

3.  Virág Tünde, a NMSZC Szent-Györgyi Albert Technikumának diákja.

Különdíjban részesült

Gordos Réka, a NMSZC Mikszáth Kálmán Technikum és Szakiskola diákja.

Köszönjük Balláné Simon Mária szíves tájékoztatását a versenyről!

2021. február 14.