JÓTÉKONYSÁGI BÁL A GYERMEKEKÉRT

 

 

Az AUTISTA, ASPERGER és POS szindrómás gyermekek iskolája beindításának megsegítésére jótékonysági bált rendeztek a Rózsavölgyi Márk Művészeti Iskolában 2010. szeptember 18-án.

 

A színvonalas műsorban felléptek a Rózsavölgyi Márk Művészeti Iskola tanárai, tanulói. A Vitalitás SE és a Rózsavölgyi Márk Művészeti Iskola jazztáncosainak előadása színesítette a programot.

 

Szatmári Orsi előadása biztosította a jókedvet, vidámságot. A zenét Jakubecz Róbert szolgáltatta.

 

 

 

Az iskola alapításának programját Szulcsán Gabriella ismertette röviden a vendégekkel. Gondolatait az alábbiakban idézzük:

Tudják e, hogy három legnehezebben kimondható szót vagy kifejezést ismerünk? Szeretlek... Bocsáss meg... és a Kérlek segíts!!!

Amikor az ember piros ruhába öltözik, és megmutatja magát a világnak, az nagy önbizalomról tanúskodik, és rá van írva, hogy nem szorul segítségre, aki viszont feketébe burkolódzik és legszívesebben elbújna a világ elől, arra rá van írva, hogy segítségre szorul. Hát ezért vagyunk itt ma együtt, és ilyen szép számban.

Köszönöm Önöknek, köszönöm, hogy eljöttek. Igen, segítséget kérek, segítséget egy olyan programhoz, ami ma Magyarországon egyedülálló, nincs még ilyen, vagyis "Többsincs"

 

Szulcsán Gabriella vagyok, a "Többsincs" bejegyzés alatt álló közhasznú egyesület elnöke. Három éve dolgozom egy olyan projekten, ami beteg gyermekek tanítását, fejlesztését teszi lehetővé az országban egyedülállóan. Egy olyan iskola megteremtésére készülök, ami Autista, Asperger szindrómás és POS szindrómás gyermekek tanítását és fejlesztését vállalja fel, bentlakásos intézményi keretek között. Mint mondtam három évembe tellett, míg azt mondhassam startra készen állunk. Nagyon sok feladat áll még előttünk, az intézmény felújítása, a törvényben meghatározott működtetési rendszer létrehozása, nyolcvan gyermek életének visszaadása. (ez a legfontosabb).

A beteg gyermekeknek is ugyanolyan joguk van a tanulásra és fejlesztésre, mint egészséges társaiknak. Ez az intézményi fejlesztés visszaadhatja szüleik hitét, hogy az ő gyermekük is visszaintegrálhatóvá válik a társadalomba. Önellátó és önfenntartó lesz!

Tudom, sokan furcsán néznek rám, amikor azt mondom, hogy hittel, szívvel, szeretettel minden lehetséges és, hogy tudjuk, honnan jöttünk és hová tartunk. Hogy mi hová tartunk?? Az Autisztikus gyermekek életét adjuk vissza, ez a cél!! A szeretet és a megbecsülés, minden gyermek oxigénvezetéke!! Ezzel a hittel szívünkben küzdünk céljaink megvalósításának érdekében.

Kérem Önöket, tegyék kezüket a szívükre, gondolkodjanak el szavaimon és segítsenek nekünk!

Engedjék meg, hogy egy Muhammad Ali idézettel fejezzem be gondolataimat.

"A házbér, amit fizetsz a helyért, ahol laksz a Földön, a mások folyamatos szolgálata és megsegítése."

 

 

Lavaj Árpád, a Mikszáth Középiskola igazgatója támogatásáról biztosította a kezdeményezést.

 

Elmondta, hogy az Esőember című film irányította a figyelmét először e fontos témára. Azóta már a Hágai Chartával is megismerkedett. Ajánlja, érdemes elolvasni, garantáltan árnyalni fogja a hozzáállását mindenkinek.

Nyolcvan hátrányos helyzetű gyermeknek reményt adni óriási feladat. Rettenetes energiára van szükség, hogy a semmiből valamit alkossanak.

 

A szervezőknek sok erőt, kitartást, türelmet kívánt ahhoz a rendkívüli munkához, ami előttük áll.

 

Ha hitelesek lesznek, lehet bízni benne, hogy nagyszerű munkájukhoz sok támogatót is találnak.

 

      

 

 

PILLANATOK A VITALITÁS SE ÉS A RÓZSAVÖLGYI MÁRK MI TÁNCOSAINAK ELŐADÁSÁBÓL

 

 

 

SZATMÁRI ORSI JÓ HANGULATÚ MŰSORA

 

 

Közreadta: Nagy Angela